. .

The page is printed

DB Schenker, Dünya’nın en büyük uçağı ile XXL bir yükleme gerçekleştirdi.

Antonov 225 Mryia ile 117 ton ağırlığındaki jeneratör Avustralya’nın batı kıyısına taşındı.

(Perth/Prag/Viyana, 03 Haziran,2016) DB Schenker tarafından kiralanan dünyanın en büyük kargo uçağı Antonov – 225 Mryia (AN 225), taşıdığı 117 ton ağırlığındaki jeneratörle Avustralya’ya iniş yaptı. Batı Avustralya saati ile Pazar sabahı binlerce izleyici uçağın varışına tanıklık etmek için Perth’e geldi.

Resmi büyütAntonov_1, DB Schenker

Jeneratörün nakliyesi Çek Cumhuriyeti’nin Pilsen şehrinde çok akslı özel bir çekici ile Prag’a bir gecede taşınarak 10 Mayıs’ta başladı. 8.80 metre uzunluğunda, 3.5 metre genişliğinde ve 3.20 metre yüksekliğindeki jeneratör, özel kanvas örtüler ile 84 metre uzunluğunda, 18 metre yüksekliğindeki AN 225’e 30 yerinden sabitlenerek Prag havalimanında yüklendi ve Çek cumhuriyeti’nin başkentinden havalandı.

Resmi büyütAntonov_1

Çek Cumhuriyeti DB Schenker Genel Müdürü Tomáš Holomoucký bütün organizasyon sürecinin tamamen eşsiz olduğunu vurgularken “ Bunun gibi zorlu süreçler bizim için her zaman özel bir yere sahiptir” dedi.

Antonov, 14.000 km’lik yolculuk esnasında Türkmenistan, Hindistan, Malezya ve Endonezya’da ikmal yaparken; DB Schenker, Perth’ten karayolu ile 4 saat uzaklıkta bulunan Collie kentindeki alumin rafinerisi için ayrıca karayolu nakliyesini de organize etti.

DB Schenker Avustralya PTY CEO’su Ron Koehler beklentilerin çok yüksek olmasının kendilerinde heyecan uyandırdığını iletirken “Bu önemli charter operasyonunda, Avustralya ve Çek ekiplerimizin sorunsuz işbirliği müşterimizin bu zorlu talebini onur duyacağımız bir başarıyla tamamlamamızı sağladı” dedi.DB Schenker’ in charter uçuş hizmetlerindeki uzman kuruluşu Karpeles’in organize ettiği bu operasyonla Avustralya’ya mayıs ayında gelen Antonov 225 Mryia’nın bir sonraki durağı, sadece 25 tonluk bir rotor ile İtalya olacak.  

Son güncelleme: 06.06.2016

Sayfa başına git