. .

The page is printed

DB Schenker Mısır’a 100 000 tondan fazla elektrik santrali bileşeni taşıyor

Burullus’a denizyolu yüklemeleri • Küçük balıkçı limanı Mega gaz ve buhar kombine elektrik santrali için bir nakliye merkezi haline geldi

(Essen, 7 Haziran 2017) Devasa sipariş için son hamle: Eylül’e kadar DB Schenker dünyadaki gaz ile çalışan en büyük elektrik santrallerinden birini yapmakta olan Siemens AG için Mısır’a 400 000 metreküp ve toplam 100.000 ton malzeme taşıyacak. Burullus, kurulacak olan üç Siemens elektrik santralinden birinin yeri. Yüksek verimliliği için seçilen bu teknolojide, doğal gazla çalışan her santral sekiz Siemens gaz türbini ve dört buhar türbini tarafından üretilen 4.8 milyar vat kapasiteye sahip.

Resmi büyüt

Taşınan malzemeler, türbinler, jeneratörler, trafolar ve brülörlerden oluşan her biri yaklaşık 500 ton ağırlığındaki bileşenlerden oluşuyor. Bir elektrik santralindeki sekiz elektrik hattının her biri toplamda bu muazzam bileşenlerden 248 tanesini gerektiriyor.

Avrupa ve ABD’den ağır bileşenler doğrudan Brullus balıkçı limanına yüklenrken, Asya’dan gelen parçalar ilk önce açık deniz gemileri ile İskenderiye limanına geliyor. Burada daha düşük su kesimi sayesinde 80 kilometre uzakta olan Burullus’taki limana girebilen daha küçük kosterlere yeniden yükleniyor.

DB Schenker hacimli bileşenlerin Burullus limanında boşaltılabilmelerini sağlamak için gerekli hazırlık çalışmasını üstlendi. Liman derinliğinin 5.50 metreye çıkartılması ve iskelenin güçlendirilmesi gerekirken limana erişen yolların ve geçici depolama alanının inşası gerekti. Ayrı bileşenleri ağır nakliye römorklarına boşaltmak için 600 tonluk bir vinç kuruldu. Burullus’ taki liman şantiyeye sadece 16 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Üç elektrik istasyonunun hepsi de 2016’ın sonlarından beri art arda hizmet vermeye başlamıştır.

Son güncelleme: 28.07.2017

Sayfa başına git