. .

The page is printed

Ekoloji

Avusturya ve Güney Doğu Avrupa'da Faaliyetler

Yeşil lojistiğin anlamı lojistik tesislerini inşa ederken ulaşım zincirlerini ve mal akışını optimize etmek, alternatif sürüş sistemlerini kullanmak, sürdürülebilir bina kavramlarını kullanmak ve çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin çevre bilincini geliştirm

DB Schenker olarak ekolojik ayak izlerini geliştirmek için sürekli ve kalıcı şekilde tutarlı önlemler almaktayız. Aşağıda Avusturya ve Güneydoğu Avrupa’daki uygulamalarımıza ait en iyi örnekler verilmiştir:

DB Schenker ve doğal gaz

Avusturya'da oldukça uzun bir süredir özellikle şehir içi alanlarda yeşil doğal gazla çalışan araçlar kullanmaktayız. Çevre dostu ve düşük CO2 düzeyli araçlarla kargonuzu taşımak amacıyla Romanya'da Bükreş ve Cluj gibi şehirlerde de bu araçları kullanmaya başladık. Sürdürülebilir bir kent lojistik kavramı ve doğal gaz gibi alternatif bir sürüş kavramının kullanılması emisyonları yüzde 25 oranında azaltabilir.

Birleşik otoyol (ROLA)

DB Schenker, ÖKOMBI ve Rail Cargo Avusturya Grubu demiryolu ile çevre dostu ulaşım sağlamak için treyleri ile komple tırları demiryoluna aktaran bir sistem içinde işbirliği yapmaktadır. DB Schenker bu tür bir birleşik otoyolu 2012 yılında beri Salzburg ve Trieste arasında demiryolu güzergâhı üzerinde kullanmaktadır  - ve süreç içinde 2.000 metrik tondan fazla CO2 emisyonunun atmosfere karışması önlenmiştir.

PowerRailer

PowerRailer Güneydoğu Avrupa'daki merkezlere ve merkezlerden güvenilir ve çevre dostu nakliyeleri için DB Schenker’in akıllıca organize edilmiş blok tren hizmetidir. Her yıl bu tür yaklaşık 2000 blok tren kullanılmaktadır ve her trenin CO2 emisyonları geleneksel bir tırın aynı rota üzerinde üreteceğinden yaklaşık üçte iki oranında daha düşüktür.

PowerRailer kullanımı bize Bulgaristan’dan Macaristan’a demiryolu ile çelik sevkiyatlarındaki payımızı yüzde 25’ten yüzde 65’e artırma imkânı sağlamıştır. Bu artış, üç yıllık bir süre içinde yaklaşık 2500 tır yüküne karşılık gelir. Demiryolu taşımacılığının payının daha yüksek olması tır sevkiyatlarında üretilen CO2 emisyonlarını büyük oranda ortadan kaldırır. 

Son güncelleme: 26.11.2014

Sayfa başına git