. .

The page is printed

Çevre

Önde gelen yeşil lojistik hizmetler sağlayıcısı olmak

Çevre koruma DB Schenker’de sadece bir sloganı değil; kurumsal bir amaçtır. Sürekli olarak CO2 emisyonlarını azaltmak için çalışmaktayız ve bu konuda kendimize iddialı ve zorlu hedefler belirlemiş bulunmaktayız.

Örneğin,  CO2 emisyonlarını a (taşıma hacmi açısından) 2020 yılında 2006 yılına oranla   yüzde 20 oranında azaltmayı planlıyoruz.

DB Schenker'in global lojistik ağı müşterilerimize  ekonomik ve ekolojik anlamda mantıklı çözümler sunmamızı sağlayan entegre bir çevre koruma   yaklaşımı izlememize olanak sağlar. Özellikle, farklı ulaşım modlarını akıllıca birbirine bağlama yeteneğimiz  CO2 emisyonlarını azaltmak için çok büyük olanaklar sağlar.

İklim koruma hedeflerine ulaşmak için DB Schenker tarafından kullanılan önlemler şunlardır:

• çevre üzerindeki yükü hafifletecek yenilikçi yeşil çözümler sağlanması

• enerji verimliliğini artırmak için önlemlerin uygulanması

• fosil yakıtlara olan bağımlılığı azaltmak   amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının genişletilmesi.

CO2 emisyonlarını azaltmak için hangi önlemlerin kullanılabileceğini v bu tür önlemlerin nerelerde uygulanabileceğini belirlemek için müşterilerimiz ile kapsamlı görüşmelerde bulunuyoruz. Ayrıca  DB Schenker’in emisyonları azaltmak amacıyla uygulayabileceği  başka  dahili tedbirleri de araştırıyoruz. Müşterilerimiz sunduğumuz iklim dostu çözümlerden yararlanabilmektedir-  kendi iklim koruma hedeflerine ulaşmayı kolaylaştıracak çözümler.

Son güncelleme: 26.11.2014

Sayfa başına git