. .

The page is printed

Sürdürülebilirlik

Çevre koruma için güçlü bir ortak

Doğayı seviyorsunuz ve çevrenin korunmasına sürdürülebilir bir katkı yapmak istiyorsunuz? DB Schenker size bunu yapmak için fırsat sunuyor – her şeyden önce yeşil çözümler bizim en önemli önceliğimizdir.

İklim koruma hedeflerimize  ulaşmak ve sektörümüzün   ekoloji öncüsü olmak    için tasarlanmış çok sayıda önlemi  uygulamaktayız!

• Bütünlük: Tüm CO2 hesaplamaları ve değerlendirme araçları mevcut EN16258 standardına dayalıdır. Bu, emisyon verileri için mümkün olan en  yüksek oranda şeffaflık   sağlar.

• Bağlılık: Raporlama yöntemlerimiz  BM Küresel İlkeler Sözleşmesi ilkelerine uygundur  ve   çevresel verilerimizi  Karbon Saydamlık Projesi (CDP) ve EcoVadis bildiriyoruz. EcoTransIT Dünyası, Temiz Kargo Çalışma Grubu (CCWG), ve Hava Karbon Girişimi (ACI) gibi  bazı konsorsiyumlar ve CO2 raporlama girişimlerine katılmaktayız.

• İzleme: Tercih taşıyıcılarımızı yakından izlemekteyiz  ve   verimlilik iyileştirmelerinin  müşterilerimizin CO2 ayak izleri ve kendi CO2 bilanço hesaplamalarına yansımasını sağlamaktayız. CO2 azaltım projelerini yürütürken  sadece en çevre dostu nakliyatçılar ve taşıyıcıları kullanmaktayız.

• Performans: DB Schenker, rutin deniz taşımacılığı operasyonları açısından sınıfının en iyisidir. Ayrıca müşteriye özel çözümler uygulayarak ve taşıma modlarını birleştirerek karayolu nakliye CO2 emisyon oranlarını  yaklaşık  yüzde 30 oranında azaltmış bulunmaktayız.

• Araçlar ve çalışanları: Araç filomuzun  yüzde 50'den fazlası   ve Güneydoğu Avrupa'da   nakliye ortaklarımız tarafından işletilen filolar Euro 4 emisyon standardından   daha yüksek derecelendirilmiştir. Tüm sürücülerimiz Eko-Sürüş eğitim programlarını tamamlamıştır.

• Danışmanlık: CO2 emisyonu azaltmak, önlemek ve  telafi etmek için son model araç yöntemlerle   müşteriye özel çözümler ve sunuyoruz.

Son güncelleme: 26.11.2014

Sayfa başına git