. .

The page is printed

DB Schenker Arkas Eco Programı

Dünya çapındaki amacımız: 2020 yılı itibariyle yüzde 20 daha az CO2 emisyonu

Bu hedefe ulaşmak için çok çalışıyoruz. DB Schenker’ in lojistik departmanı kara, hava ve denizyolu taşımacılığı, sözleşmeli lojistik hizmetleri ve işletme tesisleri ile alakalı çevresel rakamların kaydını tutmaktadır.

Bu rakamlar bütün sera gazlarını ve hava kirleticileri içermektedir. Bu yılki ayak izi hesaplaması ile DB Schenker, 2012 yılının sonuna kadar yürürlüğe girmesi planlanmayan, beklemedeki CEN standardını karşılamak için gerekenleri yapan ilk lojistik firmasıdır. Bu durum, DB Schenker’ in en son hesaplama standartlarına dayalı net çevresel rakam sağlamaktaki öncü rolünü açık bir şekilde gözler önüne sermektedir. DB Schenker’in Çevresel Performans Raporunda ayrıntılı bilgi mevcuttur.

Konuşmak iyidir, harekete geçmek daha iyidir.

Yasalara uyulması gerekir ancak bu yeterli değildir. Bu sebeple, bütün şirketlerin katılım sağladığı ve ayrıca CO2 emisyonları için AB genelinde karşılaştırmalı bir ölçüm sistemini desteklediği DB Ekoloji Programını uygulamaya koyduk.

Resmi büyüt

Adım adım sağlıklı bir gezegene

İster suda, ister karada ya da havada olsun, faaliyet gösterdiğimiz her yerde mümkün olduğunca çevre dostu bir iz bırakmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. DB Schenker olarak daha kapsamlı sürdürülebilirlik için uzun vadeli çözümler üzerinde çalışıyoruz. Çevreye duyarlılık konusunda daha sorumlu davranıyoruz.

Son güncelleme: 26.11.2014

Sayfa başına git