. .

The page is printed

DB Schenker Hakkında

Her Müşterinin İhtiyacına Özel Çözümler Sunan Küresel Tedarik Zincirleri

Büyüyen ve küresel : DB Schenker entegre lojistik hizmet sağlayıcısı olarak, konusunda engin bir uzmanlığa sahiptir. Uzman takımlar, karmaşık değer zincirleri oluşturmak için tüm hizmet alanlarının modüllerini birleştirirler.

DB Schenker malların küresel ticaretinde sanayiyi ve ticareti destekler: karayolu taşımacılığında, küresel havayolu ve denizyolu taşımacılığında, kontratlı lojistik, ve tedarik zinciri yönetiminde. DB Schenker 2015 yılında, yaklaşık 66.000 çalışanı ve 2.000 lokasyonu ile tüm dünyada 15,451 milyar avro gelir elde etmiştir.

Avrupa karayolu taşımacılığında, hem karayolu ve hem demiryolu operasyonlarında uzman olan DB Schenker düzenli tarifeli servis ağıyla, kırktan fazla Avrupa ülkesinin tüm önemli ekonomik bölgelerini birbirine bağlar. Şirket aynı zamanda küresel hava ve okyanus taşımacılığı çözümlerinde ve ilgili lojistik hizmetlerinde de uzmandır. Dünyanın en önemli kesişme noktalarında yer alan entegre lojistik hizmet merkezlerindeki mal akışı, tüm taşıyıcılar arasında etkili bir bağ yaratarak, geniş çeşitlilikteki katma değer hizmetlere olanak sağlar. DB Schenker otomotiv, yüksek teknoloji, tüketim malları, fuar nakliye hizmetleri, önemli spor müsabakaları için özel nakliye hizmetleri konularında da üst sıralarda yer almaktadır.

Avrupa Karayolu Taşımacılığı

DB Schenker, yaklaşık 24.000 çalışanı ve 730 lokasyonu ile Avrupa Kara Taşımacılığında 1 numaradır. Dahili iş birimi haftalık olarak sunduğu 32.000 düzenli tarifeli genel kargo servis ağıyla kırk Avrupa ülkesinin en önemli ekonomik bölgelerini birbirine bağlamaktadır. DB Schenker müşterilerine, genel kargo, parsiyel ve komple yük konularında zaman ve maliyet optimizasyonlu hizmetler vermektedir. DB Schenker aynı zamanda güçlü bir demiryolu temeli ile, demiryolu ve tır taşımacılığının avantajlarını birleştirerek Avrupa ve kıtalar ötesi pazarlar için lojistik zincirleri sunmaktadır. DB Schenker’in yoğun Avrupa iletişim ağı, şirketin tek bir kaynaktan İspanya ve Portekiz’den Urallar’a, Finlandiya’dan Sicilya, Romanya ve Türkiye’ye aynı kalitede hizmet vermesine olanak sağlar.

Havayolu ve Denizyolu Taşımacılığı

DB Schenker’in havayolu taşımacılığındaki pazar pozisyonu 3.sıradır. Şirket, denizyolu taşımacılığında da 3.sırada olup, havayolu ve denizyolu taşımacılığında dünyanın önde gelen liderlerinden biridir. DB Schenker küresel havayolu taşımacılığı ve denizyolu taşımacılığı konularında çeşitli hizmetler vermektedir. Şirket bu alanda dünyada yaklaşık 20.000 çalışana ve 800 lokasyona sahiptir. DB Schenker senede 1.200 tane charter uçuşu yapmaktadır ve haftada bir kaç kere, tüm kıtalardaki merkezlerini tarifeli uçuşlarla ve garantilenmiş kapasitesiyle birbirine bağlamaktadır. Havayolu taşımacılığı sektörünün öncülerinden biri olan DB Schenker, şu anda inovatif havayolu taşımacılığı konseptlerinde de lider konumundadır.

Kontrat Lojistiği / Tedarik zinciri yönetimi

Kontrat lojistiğinde DB Schenker’in yaklaşık olarak 20.000 çalışanı ve 570 lokasyonu olup, şirketin kontrat lojistiği için kullandığı depo alanı 7.7 milyon metrakareden daha fazladır. Şirket bu sahada dünyanın her kıtasındaki 50’den fazla ülkede endüstri ve ticaret konularında müşterilerine özel lojistik çözümleri sunmaktadır.  DB Schenker, kontrat lojistiğinde dünyanın en büyük 5. şirketi olarak yer almaktadır. DB Schenker otomotiv, tüketici, elektronik, sanayi ve sağlık birimleri için bireysel çözümlerden ibaret geniş kapsamlı bir portföy oluşturmuştur.  DB Schenker kontrat lojistiği hizmetleri, değer zincirinin, satın alma, üretim, dağıtım lojistiği, ve satış sonrası hizmetler gibi tüm kademelerini içerir. Temel uzmanlığımız komplike küresel tedarik zincirlerinin planlanması ve uygulanmasıdır.

 

 

 

 

 

 

Son güncelleme: 25.03.2016

Sayfa başına git