. .

The page is printed

Endüstriyel

Endüstri için en iyi bağlantılar

Rekabetçi uluslararası pazarlarda başarılı olmak isteyen şirketler güvenilir ve etkin bir lojistik sistemine dayanmalıdır. Sektörde 140 yılı aşkın deneyimi ile global lojistik ortağı olarak, size somut bir rekabet avantajı sağlayabiliriz.

Tüm sanayi değer zinciri boyunca geniş bir alt sektör  yelpazesini kapsamaktayız: hammadde ve sanayi ürünleri için örneğin kereste, kağıt hamuru ve kağıt ve tarım ürünleri sektörleri için taşıma ve lojistik çözümleri sunmaktayız. Ayrıca, mühendislik sektörü için güvenilir bir ortağıyız. Portföyümüz motorlar, türbinler, inşaat ve madencilik ekipmanları, tarım ve hayvancılık ekipmanları, takım tezgahları ve daha birçok üretici için komple makine, parçalar ve yedek parça lojistik hizmetlerini içerir.

Dikey pazarlarda, sanayi sektörlerinde ve yetkinlik merkezlerinde deneyimli uzman kadromuz, güvenilir ve verimli lojistik çözümler geliştirmek için sizinle birlikte çalışmaktadır. Sanayi know-how ve kanıtlanmış iyi uygulamalarımıza dayanarak  net, istikrarlı ve güvenli süreçleri oluşturmak ve sizlerin hedeflerinize ulaşmanızı sağlamak  için ihtiyacınız duyduğunuz  desteği vermekteyiz.  

Kara, hava, deniz ve demiryolu taşımacılığı için   global ulaştırma ağlarımız ve kontrat lojistiği uzmanlığımız ile optimum etki için tedarik zincirinize ince ayar yapabiliriz. Demiryolu  taşımacılığı için hem tek yük vagonu hem de blok vagonlar ile  modeller arası   uzman ulaştırma hizmetleri sunuyoruz- belirli sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamak için özel ekipmanlar ile.

Avrupa'da 100'den fazla çok-fonksiyonlu ve sektörler arası demiryolu lojistik merkezinden oluşan bizim Railport sistemimiz vasıtasıyla depolama, devreye alma, yedek parça merkezleri ve dağıtım gibi özelleştirilmiş lojistik hizmetler sunuyoruz. Global görünürlük ve kontrol için, son teknoloji IT çözümlerimizden yararlanabilirsiniz. Eko-çözümlerimiz ile çevre dostu ulaştırma hizmeti de sunmaktayız.

Örnek Çözümler

Geniş  bir yelpazede sektörün ihtiyaçlarına tam olarak uyarlanmış esnek ve özel taşımacılık ve lojistik çözümleri sunuyoruz. Bazı örnekler: 

Kereste

% 100 iştirakimiz olan  DB Schenker Nieten GmbH vasıtası ile yaklaşık 100.000 vagonumuz ham ve işlenmiş kereste, sunta, atık odun ve odun yongaları taşımaktadır.

Yaklaşık 3.000 özel vagondan oluşan havuzumuz ile sizlere ormandan ham kerestenin toplanmasından  işleme tesisine teslimatına kadar baştan-sona  entegre çözümler sunuyoruz. Hizmet alanımızın omurgası yaklaşık 400 demiryolu kereste yükleme alanından oluşan ağımızdır. Ayrıca, deniz taşımacılığı, taşıma ve depolama hizmetlerini ve   karayolu  taşımacılığını kapsayan hizmet sağlayıcılarla birlikte çalışıyoruz. Hurda kereste, örneğin odun yongalarının taşınması için geleneksel vagonlarla yanında, geleneksel vagonlardan çok daha fazla esneklik sunan yenilikçi konteyner çözümlerini de sunuyoruz. 

Selüloz ve Kağıt

DB Schenker olarak  hamuru ve kağıt sektöründe kapsamlı uzmanlığa sahibiz. Sadece  demiryolu vasıtası  ile örneğin sektöre özel DB SCHENKERpaper çözüm sistemimiz ile Avrupa çapında yaklaşık 8 milyon ton kağıt hamuru ve kağıt taşımaktayız. Kullandığımız özel ekipman sayesinde hassas kağıt rulolarınız  hızlı ve güvenilir bir şekilde  hava şartlarına karşı korumalı olarak hedeflerine varır. Kara ve deniz yoluyla da ulaştırma hizmeti sunuyoruz. 

Tarım Ürünleri

Tahıl, şeker ya da hayvan yemi gibi yenilenebilir hammadde taşınması için şirketimiz ideal bir ortaktır. Ana odak noktamız Avrupa demiryolu taşımacılığı olmakla birlikte tarımsal sanayinin özel gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış tüm ulaştırma yöntemleri ile lojistik çözümler sunmaktayız. Özel yük vagonu filosu ile hem esnek tek vagon sistemimizden hem de düzenli blok tren taşıma sistemimizden faydalanabilirsiniz. Rutin hizmetlerimiz,  demiryolu geçiş hizmetlerimiz, yükleme ve boşaltma hizmetlerimize ek olarak yeni inşaat projeleri de dahil olmak üzere takip bağlantı yatırımları için danışmanlık yapıyoruz. Ayrıca, HACCP belgesi alan ilk Avrupa demiryolu nakliye şirketiyiz. 

Motorlar, türbinler, jeneratörler ve diğer ağır makineler

Onlarca yıllık deneyimimiz sayesinde, uluslararası proje işinde güvenilir ortaklarımız ve mükemmel referanslarımızdan oluşan ağımız ile ağır makine ve diğer olağanüstü taşımacılık işlemleriniz için şirketimiz sizin için ideal ortaktır. Küresel  ağımız günün 24 saati ve yılda 365 gün hizmetinizdedir. İhtiyacınız olduğunda  tam zamanında üretim tedariki, esnek acil teslimatlar, özel charter hizmetleri, analiz ve planlama veya özel katma değerli hizmetler ve uzun evreleri karmaşık sermaye projeleri sunabiliriz: taşıma zinciri boyunca ürün  akışını ve tedarikçileri  yönetmekteyiz   şeffaflık bir şekilde süreci takip edebilmenize imkan sağlıyoruz. Gerekli özel ekipman ile vagon ve tarım makineleri için bireysel taşımacılık çözümleri portföyümüzü tamamlamaktadır. 

İnşaat ve Madencilik Ekipmanları

130 ülkedeki ofislerimiz ve ortaklarımızdan oluşan gerçek küresel ağımız sayesinde İnşaat ve madencilik ekipmanları sektörünün güvenilir bir lojistik hizmet sağlayıcısına ihtiyaç duyduğu her yerde varız. Yine de sizin için en iyi seçim olmamamızın nedeni coğrafi yakınlık  değildir. İnşaat  ve madencilik sektöründe sürekli yeterliliklerimizi   genişleten ve geliştiren    geniş bir yelpazede müşteri portföyüne hizmet vermekteyiz. Genel ürünlerimize ek olarak, size özel ağır yük taşıma çözümleri, verimli, esnek ve güvenilir yedek parça temini, etkili inşaat  lojistiği / MRO-konseptleri, ek danışmanlık, koordinasyon hizmetleri ve daha fazlasını sunuyoruz. 

Makine araçları

Son  derece dinamik bir ortamda size istikrar sunuyoruz: küresel ağımız ile tüm pazarlarınız varız – satıyor olmanız veya satın alıyor olmanız fark etmez. Şirketimiz üretim, dağıtım ve satış sonrası lojistik hizmetleri için entegre ortağınızdır. Sizleri  MRO, tam zamanında, VMI, yedek parça lojistiği, gelişmekte olan piyasa  konsepti ve daha birçok hizmet ile destekliyoruz  bu nedenle siz kendi ana işinize odaklanabilirsiniz.   

Tarım & Çiftçilik ekipmanları

Tedarikçi  yönetiminden, üretim kaynağı desteğine (örneğin tam zamanında  veya VMI gibi), üretim zinciri sıralamasına ve  acil durum planlamasından  komple makine dağıtımına, yedek parça teminine  ve ters lojistiğe kadar: entegre bir lojistik şirketi olarak sizin için en   doğru çözüm bizdedir. Tarım ve çiftlik  ekipmanları sektörünün önde gelen müşterilerine zaten hizmet verdiğimizden sizin ihtiyaçlarınızı çok iyi biliyoruz. Birlikte, küresel tedarik zincirinizi optimize edebilir ve verimliliği artırabiliriz. 

Diğer sektörler

Şirketimiz aynı zamanda aşağıdakiler gibi  diğer sektörler için güvenilir bir ortaktır:

• Rulman ve şanzıman

• Kaldırma ve taşıma

• Elektrik mühendisliği

• Teller ve kablolar

• Tıbbi sektöryel ekipman

• Ve daha birçoğu  

Son güncelleme: 26.11.2014

Sayfa başına git