. .

The page is printed

Otomotiv

Hızlı kulvarda lojistik hizmetleri

Otomotiv endüstrisinin karmaşık yapısı lojistik hizmetleri için büyük zorluklar içermektedir. Küresel uzmanlığımız ile size tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak özelleştirilmiş taşımacılık ve lojistik çözümleri sunmaktayız.

Otomotiv endüstrisi çok çeşitli ürün varyantları ve dalgalı üretim hacmi ile karakterize edilir. Her tedarik zinciri kalite ve esneklik açısından en yüksek standartları karşılamak zorundadır. Maliyetleri azaltmak, süreçleri belirlemek ve tedarik zincirinin kalitesi üzerinde önemli bir fark yaratmak için daima anahtar hedeflere odaklanarak tüm dünyada özelleştirilmiş ve entegre ulaşım ve lojistik çözümleri geliştirmekteyiz.

Otomotiv üreticisi veya tedarikçisi olarak tedarik, dağıtım ve satış sonrası lojistik hizmetleri için dünya çapındaki eşsiz ağımıza güvenebilirsiniz. Optimize çözümlerimiz parçalarınızın ve araçlarınızın hızlı ve güvenilir bir şekilde hedefine ulaşmasını sağlamaktadır – kara yolu, demir yolu, deniz ve hava yolunun tüm seçenekleri kullanılarak ve ek olarak depolama hizmetleri ile-. Ayrıca sizler için özel ekipmanlar ile donatılmış bir filomuz mevcuttur.

Lojistik hizmetlerimiz aynı zamanda yeni pazarlara girmenize ve yeni üretim tesislerini planlamanıza destek olmaktadır. Gerekirse fabrikanız çizim aşamada iken dahi sizlere katkıda bulunabiliriz. İçinde bulunduğumuz e-mobilite çağında rekabette sizi öne çıkaracak taşımacılık çözümleri sunmaktayız.

Dünyanın hemen hemen tüm otomotiv üreticileri ve tedarikçileri ile yakın bir çalışma içerisindeyiz. Hepsi ihtiyaç duydukları gereksinimlerini tam olarak karşılayan ve sürekli geliştirilmekte olan özelleştirilmiş çözümlerimizden yararlanmaktadırlar. Farklı nakliye ve kontrat lojistik hizmet türleri,  tüm tedarik zincirleri için ideal bir lojistik paketi oluşturmak üzere kombine edilmektedir. Ayrıca sizlere danışmanlık hizmetleri ve 3PL / 4PL konseptleri ile de destek vermekteyiz. 

Demiryolu Taşımacılık Hizmetleri 

Tesisinize demiryolu ile tam zamanında teslimat: Mallarınızın hızlı ve güvenilir bir şekilde hedeflerine en kısa sürede ulaştırılması için özel çözümler sunuyoruz. Özel vagonlardan kurulu Avrupa'nın en büyük filosu hizmetinizdedir. 

Daha fazla bilgi edinin

DB Schenker Rail Automotive GmbH ve İspanyol grup holdingi Transfesa SA otomotiv endüstrisi için Avrupa'nın önde gelen demiryolu ulaşım ve lojistik hizmet tedarikçileridir. Otomotiv Railnet hizmet ağımızda her gün 250 tren Avrupa’nın her yerine ve Avrupa’nın her yerinden bitmiş araç ve araç parçaları taşımakta ve İsveç’ten Türkiye’ye, Portekiz'den Rusya'ya ve tabi ki Çin’e kadar üretim tesisleri ve pazarları birbirine bağlamaktadır. Tek lokomotif veya blok tren sistemleri kullanılarak yüksek frekanslı dağıtım sistemleri oluşturulmaktadır. Bireysel müşteri ihtiyaçlarına bağlı olarak, diğer taşıma araçları ve katma değerli hizmetler dahil edilebilmektedir.

Bir bakışta temel hizmet alanlarımız:

• Parçalar için Lojistik: Devamlı tren hizmetleri, demiryolu hizmetleri ve tren yolu siparişleri gibi ek hizmetler dahil olmak üzere konvansiyonel veya modeller arası taşımacılık hizmetleri.  

• Bitmiş araç lojistiği: uluslararası bileşik ağ, serbest acente işlemleri ve PDI (teslimat öncesi tetkik) hizmetleri gibi ek hizmetler dahil olmak üzere demiryolu taşımacılığı için blok trenleri veya tek vagonları ve karayolu taşımacılığı için kendi tır filosunu kullanarak kapsamlı taşımacılık hizmetleri.

Karayolu Taşıma Hizmetleri 

Avrupa otomotiv endüstrisinde dış tedarikçilerden ve şirketlerin kendi üretim tesislerinden tedarik edilen parçaların taşınması için kara yolu tabanlı lojistik çözümleri sunmaktayız. 

Daha fazla bilgi edinin

DB Schenker’de tedarik lojistiği için optimize ve özel çözümler üretmekteyiz. Avrupa genelindeki tüm bayi ve mağazalarınıza kesintisiz olarak yedek parça tedariki sağlıyoruz. DB Schenker karayolu ulaşım ağı üstün lojistik hizmetlerimizin belkemiğini oluşturmaktadır.

Bize danışmanızdan her zaman mutluluk duyarız. Örneğin ağırlık merkezi analizleri ile tedarik zincirini optimize etmenize yardımcı olabiliriz. Ayrıca, global trendlerden faydalanmanızı sağlayan özel ürünler sunmaktayız: bunun bir örneği alt/en iyi-maliyet bölgelerindeki tedarikçileri tedarik zincirinize katmanıza olanak sağlayan en iyi -maliyetli tedarik hizmetidir. 

Bir bakışta temel hizmetlerimiz:

• Tedarik: otomotiv üreticileri ve tedarikçileri için LTL / FTL nakliye, sürekli aynı güzergâh hizmeti, çapraz sevkiyat modeller arası taşımacılık dahil olmak üzere taşımacılık çözümleri sunmaktayız.

• Üretim tedariki: JIS / JIT ve tesisler arası taşımacılık 

• Dağıtım: Otomotiv parça ve malzemeleri için yedek sevkiyatlar, çapraz sevkiyat ve modeller arası taşımacılık

• Satış Sonrası: Ekspres ve sonraki gün teslim gönderiler, metro bayi sistemleri (son derece esnek, bölgesel yedek parça temini) ve paketleme hizmetleri 

Hava / Deniz Taşımacılık Hizmetleri

Biz hava ve deniz taşımacılığı tabanlı lojistik çözümler geliştirerek erken bir aşamada otomotiv endüstrisinin küreselleşmesi yanıt verdi. 

Daha fazla bilgi edinin

Otomotiv uzmanlarından oluşan global ağımız sizin için sürekli yenilikçi hizmetler geliştirmektedir. Üretim ve montaj tesislerinin yanı sıra otomotiv üreticileri ve tedarikçilerinin yedek parça merkezlerine müteakip dekonsolidasyon ve noktasal sevkiyatlar, gümrük işlemleri ve zamanında günlük teslimat konsolidasyonları yapmaktayız.  Kısa ve derin deniz nakliyesinin yanı sıra hava taşımacılığına da odaklanmaktayız. Ve tedarik zinciri boyunca çok modelli hizmetlerimiz ile tek bir kaynaktan kapıdan -kapıya çözümler sunmaktayız.

Hizmetlerimiz uluslararası hava ve deniz taşımacılığı ağımızın etrafında dönmektedir. Kendi charter hava taşımacılığı uçuşlarımız ile dünyanın iş merkezlerine istikrarlı ve güvenilir hizmet sunmaktayız.

Bir bakışta temel hizmetlerimiz:

• Dünya genelinde tedarik zincirlerine ve üretim ağlarına tedarik hizmetlerimiz

• Özellikle gelişmekte olan pazarlarda tedarikçi geliştirme

• Kısa sürede özellikle havayolu ile küresel yedek parçaların temini 

Kontrat Lojistiği / SCM Hizmetleri 

Otomotiv üreticileri ve tedarikçilerinin karmaşık lojistik gereksinimleri için değer zinciri boyunca özel kontrata dayalı lojistik çözümleri sunmaktayız. 

Daha fazla bilgi edinin

Otomotiv sektöründe 25 yılı aşkın bir tecrübe ile edindiğimiz global uzmanlığımız, bizi rakipsiz bir konuma taşımaktadır. Bu özelliğimiz satın alma, üretim, parça ve bitmiş araç lojistiğini kapsayan hizmetleri sunmamızı sağlar. Çözümlerimiz ile yılda 6 milyon araç üretimine katkıda bulunmaktayız. 

 

Bir bakışta temel hizmetlerimiz:

• JIT teslimatlar ve sıralama (JIS), ön-montaj, Kanban ve e-Kanban yönetimi ve boşaltım ve teslimat yönetimimiz dahil olmak üzere OEM ve tedarikçiler için Üretim lojistiği.

• SKD (Yarı parçasal ) ve

• CKD (tamamen parçasal) lojistik: ambalaj tasarımı ve geliştirme, demontaj ve sıvı taşımanın yanı sıra nihai montaj fabrikasına konsolidasyon ve sıralı teslimatlar dahil olmak üzere modeller arası konseptler  

• parça ve bitmiş araç lojistiği: limanlara doğrudan bağlantılar ve güvenli taşıt depolama merkezleri ve onarım, güçlendirme, denetim, cilalama ve cila çıkarma, koruyucu kaplama ve homologasyon uygulamaları dahil olmak üzere PDI (teslimat öncesi muayene) hizmetleri.

• Yedek parça lojistiği: elektronik programlama, tehlikeli maddelerin taşınması, ürün tanımlama vb. ikincil pazarlar için tüm hizmetlerin küresel temini ve verimli dağıtım hizmetleri.    Son güncelleme: 26.11.2014

Sayfa başına git