Skip to content
schenker.label.header.logo.alt


New Content Item (4)

#WeKeepEuropeMoving

Avrupa’nın Lider Karayolu Nakliye Ağı’nı keşfedin!
#WeKeepEuropeMoving Daha fazlasını keşfedin
DB Schenker land transport

#WeKeepEuropeMoving

...ve ticaretinizin devamını sağlıyoruz!
#WeKeepEuropeMoving Karayolu Nakliye teklifimiz
Infobanner Coronavirus DB Schenker

Yeni Koronavirüs

Müşteri bilgilendirmesi
Yeni Koronavirüs Daha fazla bilgi
New Content Item (2)

Karayolu son taşımalarında ön ihbar

Driving Europe: Sistem yüklemeleri için yepyeni hizmet.
Karayolu son taşımalarında ön ihbar Daha fazlasını keşfedin
DB Schenker and Porsche open new Warehouse in Canada

Bekleneni Vermek

DB Schenker & Porsche, Kanada'da Yeni Depo Açtı
Bekleneni Vermek Daha Fazlasını Keşfedin

Karayolu Taşımacılığı

DB Schenker’in karayolu taşımacılığı ürünleri ve hizmetleri, Avrupa’daki 430 şubesi ile çok geniş bir ağı kapsamaktadır. Kaliteli karayolu taşımacılığı çözümlerimizle rekabette bir adım öne geçin.
Karayolu Taşımacılığı Karayolu Taşımacılığı

Hava Kargo

Hava kargo hizmetlerimiz, tüm dünyaya yayılmış nakliye ağımız ve gelişmiş lojistik çözümlerimiz ile hava kargo ihtiyaçlarınız için kapsamlı çözümler sunmaktadır. Kargonuzu dünyanın her yerine taşıyabiliriz. Kargonuzun gideceği yer ve teslimat zamanı ne olursa olsun, işlerinizi sorunsuz bir şekilde yürütmenizi sağlamak bizim işimizdir.
Hava Kargo Daha fazla bilgi

Denizyolu Taşımacılığı

DB Schenker’in denizyolu taşımacılığı, dünyanın birçok limanına günlük 5.500’den fazla konteynerin ulaştırılmasını sağlar. Bu miktar, bizi denizyolu taşımacılığı alanında dünyanın en büyük şirketlerinden biri haline getirmektedir.
Denizyolu Taşımacılığı Daha fazla bilgi

DB Schenker, Mısır’a 100.000 tonu aşkın elektrik santrali parçalarını taşıdı.

Burullus’a gemi ile nakliye Küçük balıkçı limanı, dev gaz-buhar kombine elektrik santrali için bir taşımacılık merkezine dönüştürüldü

Dev sipariş için son hamle: DB Schenker Eylül ayına kadar dünyanın en büyük gazlı elektrik santrallerinden birini kuran Siemens AG için Mısır’a 100.000 ton ağırlığında 400.000 metre küplük yük taşıyacak. Burullus, üç Siemens elektrik santralinden birinin bulunduğu bölgedir. Doğal gazla çalışan her tesis, sekiz Siemens gaz türbini ve dört buhar türbini ile üretilen 4,8 gigawatt kapasiteye sahiptir. Bu teknoloji, yüksek verimi nedeniyle seçildi.

​​​​​​​ 600-tonluk vinç, Burullus’ta türbinleri indiriyor 600-tonluk vinç, Burullus’ta türbinleri indiriyor Ağır parçalar, özel olarak güçlendirilmiş bir iskele ile teslim edildi. Ağır parçalar, özel olarak güçlendirilmiş bir iskele ile teslim edildi. Jeneratörler ve türbinler gibi ağır parçalar, çelik halatlarla kaldırıldı. Jeneratörler ve türbinler gibi ağır parçalar, çelik halatlarla kaldırıldı.

Parçalar arasında, en büyüğü yaklaşık 500 ton olan türbinler, jeneratörler, transformatörler ve boylerler sayılabilir. Bu üç elektrik santrallerinden her birinde bu dev parçalardan toplam 248 tane kullanılacak. Burullus Projesi - Mısır Bilgi Grafiği İndirin: Bilgilendirici grafik

Avrupa ve ABD’den ağır parçalar, doğrudan Burullus balıkçı limanına taşındı. Asya’dan gelen parçalar önce denizyolu ile İskenderiye’ye ulaştırıldı. Burada, 80 kilometre mesafede yer alan Burullus limanına, alçak yapıları sayesinde girebilen küçük gemilere yüklendiler.

DB Schenker, dev parçaların Burullus limanında indirilebilmesi için gerekli hazırlık çalışmalarını gerçekleştirdi. Limanın derinliğinin 5,5 metre artırılması ve iskelenin güçlendirilmesinin yanı sıra erişim rotalarının ve geçici saklama tesislerinin de yapılması gerekiyordu. Parçaların alçak treylerli TIR’lara yüklenmesi için 600 tonluk bir vinç kuruldu. Burullus’taki liman, inşaat sahasından sadece 16 kilometre uzaklıktadır.

Üç elektrik santrali de 2016 yılının sonundan bu yana başarıyla faaliyet gösteriyor.  

Some facts about the biggest project in Schenker Deutschland's history
  • One single gas turbine weighs 482 tons. This roughly equals the weight of 100 elephants or 32 city buses.
  • DB Schenker is transporting eight turbines of this size and a further 240 components weighing more than 50 tons apiece to the Nile delta in Egypt.
  • A small fishing port 16 kilometers east of the construction site was completely reconstructed within five months in order to enable handling of the heavy-lift pieces: The approach channel and basin were dredged to a depth of 5.5 m, the breakwater was extended by 150 meters, 1,500 meters of access road were built, 6,000 square meters of storage area were constructed, and a 125 meter pier was reinforced for heavy loads.
  • DB Schenker collects the gigantic components produced at plants around the world: Gas turbines from Berlin, generators from Mülheim in Germany and Charlotte in the US state of North Carolina. Transformers come from Weiz in Austria and Zagreb in Croatia. Condensers and parts for the steam turbines come from Banten in Indonesia, while 192 modules for the eight boilers are produced in Ulsan in South Korea.
  • 316,000 cubic meters of other power station components are being delivered by sea or air.
  • The construction of the power stations in Egypt also represents a record for Siemens. The company signed the contract with Cairo in June 2015 for the construction of three gas and steam turbine combined power stations, plus twelve wind parks with a total of 600 turbines. Once they are operating at full capacity, they will increase Egypt's power generation by 50 per cent. In terms of output, each of the combined cycle power plants is the biggest in its class in the world.
Download: Fact sheet Burullus

​​​​​​​