161110_icono_product_teaser Shape Shape 161110_icono_product_teaser icon-arrow-left icon-arrow-right icon-first icon-last 161110_icono_product_teaser 161110_icono_product_teaser location-pin 161110_icono_product_teaser 161110_icono_product_teaser contact-desktop-white careers-desktop-white
DB SCHENKER logosu

Standartlarımız

DB Schenker ahlaklı davranışı sağlamak ve müşterilerimiz açısından adil ve güvenilir bir ortak olarak hareket etmek için bütüncül bir Uyum Yönetim Sistemini uygulamaktadır.
Bizim DB İş Ahlakı Kurallarımız, tüm ticari işlemlerde ve müşterilerle kurulan temaslarda, tüm DB çalışanlarına ve yöneticilerine, yol göstermekte ve şirket içi kurallar çerçevesi sağlamaktadır.  İç yönetmeliklerimiz, aşağıda belirtilen durumlarda uygulanması gereken davranışları tanımlamaktadır:

Faydalar- Verme ve Alma

DB Schenker şeffaflığa inanmaktadır. Bunu elde etmek için, üçüncü taraflarca sağlanan faydalar ve şirketin kendisi tarafından sağlanan imkanlarla ilgili neler yapacağımızı belirten yol gösterici kurallara sahibiz.

Varlıkları koruma

DB Grubu’nun varlıklarının korunması ve iş ve ticaret verilerinin gizli tutulmasına ilişkin anlaşılır kurallarımız bulunmaktadır.

Tekel yasası/ Fiyat ayarlama

Tekel yasası ve fiyat ayarlama ile ilgili bilgimiz ve yol gösterici bilgilerimiz, rekabeti engelleyici ayarlamalardan, fiyat ayarlamalarından ve ticareti kısıtlayan tekliflerden sakınmamızı sağlamaktadır.

Görevliler, komisyoncular, danışmanlar

Bunlarla işbirliği yapma ve aralarından seçim yapma söz konusu olduğunda iç kurallarımıza ve yol gösterici bilgilere uygun hareket ederiz.

Çıkar çatışmaları

Profesyonel görevler ile çalışanların veya işverenlerin kişisel çıkarları arasındaki çıkar çatışmalarının nasıl önleneceğine ilişkin kılavuz ilkelerimiz, DB Schenker’in bu konuda her zaman dürüst bir şekilde hareket etmesini sağlar. 

Detaylı olarak görmek için lütfen DB İş Ahlakı Kurallarımıza bakın.