Skip to content
schenker.label.header.logo.alt


DB Schenker Flags in the Sky

Yönetim

DB Schenker'in iş birimleri yönetim ekibi olan Schenker AG, lojistik ve tedarik zinciri profesyonellerinin tüm alanlarında uzmanlaşmış, sektör lideri profesyonellerden oluşur.

Jochen Thewes Chief Executive Officer

Jochen Thewes

Yönetim Kurulu Başkanı

1971 yılında doğan Jochen Thewes, 1 Eylül 2015 tarihinden beri Schenker AG’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. Almanya’nın Rheda-Wiedenbrück şehrinde doğan Jochen, tedarik zinciri ve lojistik konularında uluslararası alanda tanınmış bir uzmandır. Hem bölgesel hem de global görevlerde 20 yılı aşkın üst düzey yönetim uzmanlığını ve deneyimini de beraberinde getirmektedir. Geçtiğimiz yıllarda ve özellikle 20 ülkede 200 lokasyona yayılmış 13.000 çalışandan şahsen sorumlu olduğu hızlı ve çok dinamik Asya/Pasifik Bölgesinde yer alan Singapur'da İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptığı 2011'den itibaren DB Schenker'e önemli katkılarda bulunmuştur. Daha önce merkezi Almanya’nın Essen şehrinde bulunan Global Ocean Freight’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Jochen, DB Schenker’e katılmadan önce global lojistik grubu Kuehne + Nagel’de çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerini yürüttü. Asya ve Latin Amerika'da on iki yıldan daha uzun bir süre farklı pozisyonlarda çalıştı. Bunlara örnek olarak Brezilya'da Şirket Müdürlüğü, Şangay’da Orta Çin Genel Müdürlüğü ve Vietnam'da Baş Temsilcilik gibi görevler gösterilebilir. Ayrıca Hong Kong ve New York’ta da görev yapmıştır.


Christian Drenthen Board Member for Land Transport

Christian Drenthen

Karayolu Nakliyesi'nden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

Christian Drenthen, 1 Ocak 2019'dan beri, merkezi Essen'de bulunan Schenker AG'nin Global Karayolu Nakliyesi'nden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesidir. Kendisi, aslen Hollandalı'dır, lojistik üzerine eğitimini alan Christian 2015’ten beri Schenker AG’de görev almaktadır. Bundan önce ise FedEx ve Unilever’de çalışmıştır.


Xavier Garijo Board Member for Contract Logistics

Xavier Garijo

Kontrat Lojistiğinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

Xavier Garijo, 1 Ocak 2019'dan beri, merkezi Essen'de bulunan Schenker AG'nin Kontrat Lojistği'nden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesidir. İspanya'da doğan Xavier Kimya ve fizik diplomasına sahiptir . Unilever, Rhone-Poulanc son zamanlarda ise Reckitt Benckiser , Revlon ve Elizabeth Arden gibi tüketim malları sektöründe Fransız, İngiliz ve ABD şirketlerinde yönetim pozisyonlarında uzun yıllara dayanan deneyimleri vardır.


Thorsten Meincke Board Member for Air and Ocean Freight

Thorsten Meincke

Havayolu ve Denizyolu Nakliyesi'nden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

Thorsten Meincke, 1 Haziran 2019'dan beri, merkezi Essen'de bulunan Schenker AG'nin Global Havayolu ve Denizyolu Nakliyesi'nden sorumlu Yönetim Kurulu üyesidir. Kendisi daha önce farklı görevlerde bulunduğu Kuehne + Nagel'de son olarak Global Denizyolu taşımaclığı direktörü olarak çalışıyordu ve Kuehne + Nagel'in yanı sıra İsviçre merkezli bir lojistik şirketi olan M&M Militzer & Muench ve ABD merkezli bir danışmanlık şirketi olan Arthur Andersen'da çalışmıştır. Hamburg'da doğan ve büyüyen Thorsten, Hamburg Üniversitesinden Makroekonomi üzerine yüksek lisans yapmıştır.


Christa Koenen Member of the Board of Management (CIO/CDO)

Christa Koenen

Yönetim Kurulu Üyesi (CIO/CDO)

Christa Koenen, 1 Eylül 2021'den bu yana Bilgi Teknolojileri ve Dijitalleşme'den sorumlu Yönetim Kurulu (CIO/CDO) Üyesidir. Christa, çeşitli şirketlerde ve DB Grubu'nun farklı birimlerinde geniş bir geçmişe sahip deneyimli bir yöneticidir. Deutsche Bahn'a 2004 yılında katılmış ve Stratejik ve İş Geliştirme Hizmetleri ve Bütçe Kontrol alanlarında görev almıştır. Christa, 2011 yılında DB Kommunikationstechnik GmbH Mali İşler Müdürü (CFO) olarak görevi devralmış ve 2014'ten itibaren önce CFO, ardından DB Systel Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. 2018 yılında ise DB Grubu'na CIO olarak atanan Christa Ekonomi diploması ve İşletme Yüksek Lisans derecesine sahiptir.


Oliver Seidl Member of the Board of Management (CFO)

Oliver Seidl

Yönetim Kurulu Üyesi (CFO)

Oliver Seidl, 1 Kasım 2016'dan beri Yönetim Kurulu (CFO) Üyesidir. Finansla ilgili çeşitli yönetim pozisyonlarında ve genel müdür ve yönetim kurulu üyesi olarak uzun yıllara sahip deneyime sahiptir.

DB Schenker’e katılmadan önce, Oliver Media-Saturn-Holding’de CFO ve CIO görevlerini yürütmekteydi. Loewe AG’de finansman ve hizmetler ile ilgili yönetim kurulu üyesi olarak çalıştıktan sonra 2010 ila 2013 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak yaptı. Daha öncesinde orta ölçekli şirketlerde yönetim muhasebesi, strateji ve M&A (Birleşme ve Satın Almalar) görevlerini yürütmüştür.


Katharina Rath Member of the Board of Management (Human Resources)

Katharina Rath

Yönetim Kurulu Üyesi (İnsan Kaynakları)

Katharina Rath, 1 Aralık 2020'den bu yana merkezi Essen'de bulunan Schenker AG'de İnsan Kaynakları Yönetim Kurulu Üyesidir. Katharina, İnsan Kaynakları'nın çeşitli alanlarında uluslararası alanda deneyimli bir uzmandır. Regensburg Üniversitesi'nden Psikoloji derecesi almıştır ve daha önce Continental Automotive Technologies'de çeşitli görevlerde bulunmuş, en son İnsan İlişkileri, Otomotiv Teknolojileri ve Bütünsel Mühendislik ve Teknolojiler Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.