schenker.label.header.logo.alt

Db schenker flags wind sky db management

Yönetim

Schenker AG, DB Schenker’in iş birimi yönetim ekibi, lojistik ve tedarik zincirinin tüm alanlarında lider kabul edilebilecek lojistik uzmanlarından oluşmaktadır.

Jochen_Thewes

Jochen Thewes

Chief Executive Officer

1971 yılında doğan Jochen Thewes, 1 Eylül 2015 tarihinden beri Schenker AG’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. Almanya’nın Rheda-Wiedenbrück şehrinde doğan Thewes, tedarik zinciri ve lojistik konularında uluslararası alanda tanınmış bir uzmandır. Hem bölgesel hem de global görevlerde 20 yılı aşkın üst düzey yönetim uzmanlığını ve deneyimini de beraberinde getirmektedir. Thewes, geçtiğimiz yıllarda ve özellikle 20 ülkede 200 lokasyona yayılmış 13.000 çalışandan şahsen sorumlu olduğu hızlı ve çok dinamik Asya/Pasifik Bölgesinde yer alan Singapur'da İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptığı 2011'den itibaren DB Schenker'e önemli katkılarda bulundu. Daha önce merkezi Almanya’nın Essen şehrinde bulunan Global Ocean Freight’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Thewes, DB Schenker’e katılmadan önce global lojistik grubu Kuehne + Nagel’de çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerini yürüttü. Asya ve Latin Amerika'da on iki yıldan daha uzun bir süre farklı pozisyonlarda çalıştı. Bunlara örnek olarak Brezilya'da Şirket Müdürlüğü, Şangay’da Orta Çin Genel Müdürlüğü ve Vietnam'da Baş Temsilcilik gibi görevler gösterilebilir. Ayrıca Hong Kong ve New York’ta da görev yaptı.


Thomas_Schulz

Thomas Schulz

Member of the Board of Management (Human Resources)

Thomas Schulz 1962 yılında Almanya’nın Köln şehrinde doğdu. Schulz, yaşadığı şehirde hukuk eğitimini tamamladıktan sonra 1995 yılında Köln'de bulunan Holletschek und Partner hukuk bürosunda avukat olarak çalışmaya başladı. Burada diğer alanların yanı sıra taşımacılık ve lojistik servis sağlama hukuku üzerine odaklandı. Schulz, finansal yönetim dalında Master MBA derecesine de sahiptir.

1997 yılında genel merkezi Kirchheim unter Teck'te bulunan ve araç lojistiği konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Horst Mosolf GmbH & Co. KG'nin İnsan Kaynakları ve Hukuk İşleri Başkanı görevini kabul etti.

Schulz, 1 Ekim 2006 tarihinde Kempten dışında yer alan Dachser GmbH & Co. KG'nin Kurumsal İnsan Kaynakları bölüm müdürü oldu. Burada global İK yönetimi stratejisi geliştirmeye odaklandı.

Schulz, 1 Kasım 2012 tarihinde genel merkezi Essen'de bulunan ve halen İnsan Kaynakları başkanı olduğu Schenker AG'nin Yönetim Kuruluna atandı. Schulz, aynı zamanda Berlin'de bulunan DB Mobility Logistics AG Nakliye ve Lojistik bölümünün İnsan Kaynakları müdürüdür.


Oliver_Seidl

Oliver Seidl

Member of the Board of Management (CFO)

Oliver Seidl, finansla ilgili çeşitli yönetim kademelerinde ve belirtilen global şirketler de dahil olmak üzere genel müdür ve yönetim kurulu üyesi olarak edindiği uzun yıllara dayanan tecrübeye sahiptir. DB Schenker’e katılmadan önce Media-Saturn-Holding’de CFO ve CIO görevlerini yürütmekteydi. Loewe AG’de finansman ve hizmetler ile ilgili yönetim kurulu üyesi olarak çalıştıktan sonra 2010 ila 2013 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak yaptı. Daha öncesinde orta ölçekli şirketlerde yönetim muhasebesi, strateji ve M&A (Birleşme ve Satın Almalar) görevlerini yürüttü.

1990 ile 2001 yılları arasında Seidl Daimler AG’nin Bremen ve Stuttgart’ta yer alan birimlerinde çeşitli görevler üstlendi. Son olarak Mercedes-Benz Binek Otomobilleri için Grup yönetimi muhasebesi başkanlığını yapmıştır. Seidl, toptan satış ve ihracat konusunda eğitim aldıktan sonra, Göttingen ve Marburg üniversitelerinde işletme yönetimi bölümünden mezun oldu.


Markus Sontheimer

Markus Sontheimer

Member of the Board of Management (CIO/CDO)

Markus Sontheimer, 1968 yılında Almanya’nın Friedrichshafen şehrinde doğdu. Sontheimer, Esslingen Teknik Üniversitesi tarafından verilen Endüstri Mühendisliği lisans derecesine sahiptir. Mesleki kariyerine 1994 yılında Satış Pazarlama ve Satış Sonrası CIO’su, ve Daimler Financial Services AG’nin CIO’su görevleri de dahil olmak üzere çeşitli üst düzey görevlerde (ulusal ve uluslararası) bulunduğu Daimler AG’de başladı. Son 5 yıl içinde Deutsche Bank’ta Grup Finans bölümü için global BT sistemini yeniden yapılandırdı dönüştürdü ve Finans CIO’su oldu.

Markus Sontheimer, Schenker AG Yönetim Kuruluna 1 Aralık 2015 tarihinde Bilgi İşlem Müdürü (CIO) olarak katıldı.

22 Haziran 2016 tarihinde Denetleme Kurulu tarafından mevcut sorumluluğunun yanı sıra, Schenker AG Dijital İşler Müdürü (CDO) olarak da atandı. Bilgi İşlem Müdürü ve Dijital İşler Müdürü olarak BT ve Dijitalleşmeden sorumludur.


Christian Drenthen

Board Member for Land Transport

Christian Drenthen, Schenker AG'de Global Karayolu Nakliyesi’nden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Kendisi aslen Hollandalı dır. Lojistik üzerine eğitimini alan Drenthen 2015’ten beri Schenker AG’de görev almaktadır. Bundan önce ise FedEx ve Unilever’de çalışmıştır.

1 Ocak 2019'da Drenthen, merkezi Essen'de bulunan ve şimdi Global Karayolu Nakliyesi'nden sorumlu olduğu Schenker AG'nin Yönetim Kuruluna atanmıştır.


Thorsten Meincke

Deniz ve Havayolu nakliyesinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

Thorsten Meincke, 1 Haziran 2019'da Schenker AG Yönetim Kurulu'na Global Deniz ve Havayolu taşımacılığından sorumlu direktör olarak atandı. Kendisi daha önce farklı görevlerde bulunduğu Kuehne + Nagel'de son olarak Global Denizyolu taşımaclığı direktörü olarak çalışıyordu ve Kuehne + Nagel'in yanı sıra İsviçre merkezli bir lojistik şirketi olan M&M Militzer & Muench ve ABD merkezli bir danışmanlık şirketi olan Arthur Andersen'da çalışmıştır.

Thorsten Hamburg'da doğdu ve büyüdü ve Hamburg Üniversitesinden Makroekonomi üzerine yüksek lisans yaptı.


Xavier Garijo

Board Member for Contract Logistics

Kimya ve fizik diplomasına sahip Xavier Garijo, İspanya'da doğmuştur. Unilever ve Rhone-Poulanc ve son zamanlarda ise Reckitt Benckiser , Revlon ve Elizabeth Arden gibi tüketim malları sektöründe Fransız, İngiliz ve ABD şirketlerinde yönetim pozisyonlarında uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir.

1 Ocak 2019'da merkezi Essen'de bulunan Schenker AG'nin Yönetim Kuruluna atanan Garijo, şu anda Kontrat Lojistiği'nden sorumludur