schenker.label.header.logo.alt

Truck on the road

Multimodal Çözümler

Tüm lojistik uzmanları, bir sistemin taşımacılığın her türü için geçerli olmayacağını bilirler. İşte bu nedenle DB Schenker, müşterilerimize özel yenilikçi multimodal çözümler tasarlayarak her taşıma yönteminin kendine özgü avantajlarını bir araya getirir.

Geleneksel demiryolu nakliyesinden intermodale, standart yüklerden özel kargolara, ağır mallardan yüksek değerli mallara, kuzeyden güneye, doğudan batıya, normal ölçekten geniş ölçeğe, deniz limanlarından demiryolu limanlarına, yarı römorktan tekerlekli römorklara, Çin’den Avrupa’ya kadar çok çeşitli multimodal ve çevre dostu müşteri çözümleri ile müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Uzmanlığımız: Taşımacılık yöntemlerinin en iyi şekilde bir arada kullanılması

Demiryolu, karayolu ve kısa mesafeli denizyolu taşımacılığını, müşterilerimizin kendine özgü gereksinimleri için kapıdan kapıya çözümler haline dönüştürmek bizim ana yetkinlik alanımızdır. Dolayısıyla hizmetlerimizi, çok çeşitli yükleme ekipmanlarımızla, ister tüketim malı isterse endüstriyel mallar, kağıt, çelik, inşaat malzemeleri, makineler, elektronik olsun taşınacak kargonun türüne göre şekillendiriyoruz.  

DB SCHENKERrailog, bir dizi ek hizmet (ör. depolama, izleme, gümrükleme, belgelendirme) ve demiryolu taşıyıcılarına ve demiryolu hizmet sağlayıcılarına mükemmel erişimi bulunan, birden fazla dilde konuşan nitelikli personelimizle TIR’la ön/son taşıma ve terminal ve demiryolu limanları üzerinden TIR ve aktarmalı taşıma dahil olmak üzere geleneksel demiryolu çözümleri sağlamaktadır.

DB SCHENKERintermodal, Avrupa’daki Kuzey-Güney eksenini, karayolunda ve ön/son taşımayı ve kısa mesafeli denizyolu feribot taşıması sistemini yöneterek, yarı römorkların yanı sıra yük taşıma kasaları ya da konteynerleri kullanan kendi intermodal ağımızda düzenli aralıklı servisler ve yüksek kapasite ile birbirine bağlayan, kapıdan kapıya hizmetimizdir. Ayrıca, Avrupa çapındaki açık intermodal ağa benzersiz erişim sayesinde intermodal taşımacılık olanağı da sunuyoruz.

Avrupa’daki karayolu taşımacılığı ve Avrupa içindeki bazı ticari rotalarda denizyolu ile kısa bağlantılar önemli avantajlar sağlayabilmektedir. Bu nedenle DB SCHENKERshortsea ile, kargonuzun belirli limanlar arasında tekerlekli römorklar ya da konteyner gibi özel ekipmanlar üzerinde taşındığı taşımacılık çözümleri geliştirdik.

Çin ile Avrupa’yı demiryolu ile birbirine bağlamak

DB Schenker, Çin ile Avrupa’yı demiryolu ile birbirine bağlayan Transavrasya koridorundaki düzenli demiryolu taşımacılığının sağlanmasında öncü firmalar arasında yer almıştır. Bu intermodal bağlantı, havayolu taşımacılığına göre düşük maliyeti, denizyolu taşımacılığına göre daha hızlı teslimat süreleri ile diğer taşımacılık yöntemlerine kıyasla çekici bir alternatif olmuştur. DB SCHENKEReurasia, çeşitli rotalarda komple trenler, tek konteynerler (FCL) ya da konteyner gruplarının yanı sıra parsiyel konteyner yükü (LCL) için kapıdan kapıya çözümler sunmaktadır.

Karayolundan demiryoluna geçiş sayesinde kombine taşımacılıkta CO2 tasarrufu

DB Schenker, her taşımacılık yönteminin kendine özgü avantajlarını bir araya getirmektedir. Dolayısıyla kargo trenlerinin müthiş çevre dostu ayak izini TIR’ların esnekliği ile bir arada sunmaktadır. Kargo, mümkün olduğu sürece ana hat üzerinde tren ile taşınır. DB Schenker, CO2 salınımını, geleneksel karayolu taşımacılığına göre yüzde 80’e varan oranlarda azaltabilmektedir. Demiryolu öncesi ve sonrası taşıma aşaması TIR filosuyla gerçekleştirilmektedir. DB Schenker, Avrupa’nın en ücra köşelerine erişebildiğinden, bulunduğunuz yerde demiryolu bağlantısı olmasa bile kapıdan kapıya taşımacılıktan yararlanmanızı sağlar. Bu yöntem toplam CO2 emisyonlarını yüzde 60’a varan oranlarda azaltmaktadır. Her zaman en katı çevresel standartları temel alarak çalışmaktayız. İşte bu nedenle sürekli olarak TIR filomuzu yeniliyoruz ve giderek daha fazla sayıda Euro 5 standardına uygun araçlar kullanıyoruz. Ayrıca, boş kasayla daha az yolculuk yapılması sayesinde ortaya çıkardığımız CO2 azalacağından, merkezlerimizde yüklemeleri birleştirerek araçlarımızın kapasitesini sonuna kadar kullanıyoruz.

İlgili Ürünler

eSchenker: Çok kolay

eSchenker, şimdiye kadar çıkardığımız en gelişmiş lojistik çözümüdür. Tüm eHizmetleri tek portala toplayarak tedarik zincirinizin her aşamasında size en iyi desteği sunar. Takip ve programlamadan rezervasyon ve raporlamaya kadar lojistik süreçlerinizin her aşamasında eSchenker’den yararlanabilirsiniz.

Gönderi Takip

Kolay kullanılabilen eSchenker takip aracı, gönderinizin konumu, durumu ve tahmini teslimat süresi ile ilgili gerçek zamanlı bilgiler sağlar. Atanan takip numarası ile oturum açmak zorunda kalmadan online olarak ayrıntılı gönderi verilerine erişebilirsiniz.

Takip teknolojimiz, her bir gönderiniz için daha ayrıntılı genel ve durum bilgisi verecek şekilde geliştirildi.

DB Schenker connect 4.0

1/2

Konvoy sistemi projesi

2/2